«ՀԲԸՄ 88» ընդհանուր ժողովի մասնակիցները ՀԲԸՄ նախագահ Պերճ Սեդրակյանի գլխավորությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
ՀԲԸՄ նախագահը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Այնուհետև տարբեր երկրներից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ հյուրերն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, որտեղ ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

УЧАСТНИКИ ГЕНЕРАЛЬНОЙ АССАМБЛЕИ “ВАБС 88” ПОСЕТИЛИ ЦИЦЕРНАКАБЕРД
Участники генеральной ассамблеи “ВАБС 88” под руководством Берджа Седракяна посетили мемориал в Цицернакаберде, посвященный жертвам Геноцида армян.
Председатель ВАБС возложил венок к памятнику жертв Геноцида армян. Затем члены делегации, прибывшие из разных стран, возложили цветы и у вечного огня минутой молчания почтили память невинных жертв.
В сопровождении директора МИГА Гайка Демояна гости также посетили Музей-институт Геноцида армян, где ознакомились с временной экспозицией, рассказывающей об истории Геноцида армян.