Վրաստանի Ներքին գործերի նախարար Ալեքսանդր Չիկաիձեն ՀՀ ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Ալեքսանդր Չիկաիձեն և Վլադիմիր Գասպարյանը ծաղկեպսակներ դրեցին Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Վրաստանից ժամանած հյուրերը եղան ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանը ուղեկցեց հյուրերին և ներկայացրեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը: Վրաստանից ժամանած պատվիրակությունը եղավ նաև պուրակում, որտեղ նախարար Ալեքսանդր Չիկաիձեն ջրեց Վրաստանի Նախագահի կողմից տնկված արծաթափայլ եղևնին:
Հյուրերն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ և ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

Министр внутренних дел Грузии Александр Чикаидзе в сопровождении начальника полиции РА Владимира Гаспаряна посетил Мемориальный комплекс Геноцида армян.
Александр Чикаидзе и Владимир Гаспарян возложили венки к памятнику жертв Геноцида армян. Гости, приехавшие из Грузии, у вечного огня минутой молчания почтили память невинных жертв.
Директор МИГА Гайк Демоян сопровождал гостей и представил историю строительства Мемориального комплекса. Делегация из Грузии посетила Аллею памяти, и Александр Чикаидзе полил серебристую ель, посаженную президентом Грузии.
Гости также посетили Музей-институт Геноцида армян и ознакомились с временной экспозицией, рассказывающей об истории Геноцида армян.