ՀՈՐԴԱՆԱՆԻ ԱՐՏԱՔԻՆ ԳՈՐԾԵՐԻ ԵՎ ԱՐՏԱԳԱՂԹՅԱԼՆԵՐԻ ՆԱԽԱՐԱՐԸ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Հայաստան կատարած պաշտոնական այցի շրջանակներում Հորդանանի Հաշիմյան Թագավորության արտաքին գործերի և արտագաղթյալների նախարար Այման Սաֆադին ՀՀ ԱԳ փոխնախարար Գրիգոր Հովհաննիսյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցեց Սուրբ նահատակների հիշատակին:
Հյուրերին դիմավորեց և Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման պատմությունն ու նշանակությունը պատմեց ՀՑԹԻ տնօրեն Հարություն Մարությանը։
Նախարար Այման Սաֆադին ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ապա ծաղիկներ՝ Անմար կրակի մոտ:

Within the framework of his official visit to Armenia the Minister of Foreign Affairs and Expatriates of the Hashemite Kingdom of Jordan Ayman Safadi visited the Armenian Genocide Memorial Complex and paid tribute to the memory of victims of the Armenian Genocide.
The delegation was welcomed by the AGMI Director Harutyun Marutyan who presented to the guests the history and symbolism of the Genocide Monument.
Minister Ayman Safadi laid a wreath at the Genocide Monument, put flowers at the eternal fire paying tribute to the memory of the innocent martyrs.