ՆԻԿՈԼԱՅ ՌԻԺԿՈՎԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻՆ
Նոյեմբերի 2-ին ՌԴ Դաշնային ժողովի և ՀՀ Ազգային ժողովի միջև համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ, Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային խորհրդի անդամ Նիկոլայ Ռիժկովն ու հանձնաժողովի անդամները Հայ-ռուսական միջխորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի համանախագահ Արտաշես Գեղամյանի և ՀՀ ԱԺ նախկին պատգամավոր Վոլոդյա Բադալյանի ուղեկցությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։
Նիկոլայ Ռիժկովն ու ռուս խորհրդարանականները ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Նիկոլայ Ռիժկովը նշել է, որ Հայաստան ժամանող յուրաքանչյուր պատվիրակություն պարտավոր է գալ ու խոնարհվել հայ ժողովրդի այս սրբավայրում:

On November 2, Nikolai Ryzhkov, co-chair of the Commission on Cooperation between the Federal Assembly of the Russian Federation and the National Assembly of the Republic of Armenia, Member of the Federal Council of the Russian Federation, the members of commission, accompanied by Artashes Geghamyan, co-chair of the Armenian-Russian Inter-Parliamentary Cooperation Committee, and Volodya Badalyan, former deputy of Armenian National Assembly, visited the Armenian Genocide Memorial Complex.
Nikolai Ryzhkov and Russian parliamentarians put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
Nikolai Ryzhkov emphasized that every delegation visiting Armenia should come to this sacred place of Armenian people.