ԼԵՀԱՍՏԱՆԻ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՄԵԾ ԵՂԵՌՆԻ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Հոկտեմբերի 4-ին Լեհաստանի Հանրապետության մշակույթի և ազգային ժառանգության նախարարի տեղակալ Յարոսլավ Սելինն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր թանգարան:
Լեհական պատվիրակության ղեկավարը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին զոհերի հիշատակը:
Այնուհետև հյուրերն այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Լուսինե Աբրահամյանը ներկայացրեց Մեծ եղեռնի պատմությունը՝ վավերական մանրամասներով։ Շրջայցից հետո փոխնախարար Յարոսլավ Սելինը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

4 октября заместитель министра культуры и национального наследия Польши Ярослав Селин посетил мемориал и музей Геноцида армян.
Руководитель делегации из Польши возложил венок к мемориалу, посвященному жертвам Великой резни, члены делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память жертв Геноцида армян.
Затем гости посетили музей Геноцида армян. Заместитель директора МИГА Лусине Абраамян с документальными подробностями представила историю Великой резни. Заместитель министра Ярослав Селин оставил запись в памятной книге для почетных гостей.