ՀՀ Ազգային ժողովի և ԼՂ Ազգային ժողովի միջև համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Հյուրերին ուղեկցում էր Հայոց ցեղասպանության թանգարան – ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:
ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամները եղան նաև ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ տնօրենը ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին նվիրեց իր վերջին մենագրությունը` Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին պատկերազարդ գիրքը:

THE PRESIDENT OF NK NATIONAL ASSEMBLY VISITED ARMENIAN GENOCIDE MEMORIAL COMPLEX
Delegation of RA and NK National Assembly Cooperation Committee visited Armenian Genocide Memorial. RA NA Vice President Hermine Naghdalyan and NK National Assembly President Ashot Ghulyan and high ranking officials were among the delegates.
The guests were accompanied by Hayk Demoyan, Director of Armenian Genocide Museum-Institute.
NK National Assembly President Ashot Ghulyan laid a wreath at the Memorial of the Armenian Genocide victims, and then the members of the delegation put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
Director of AGMI presented to NK National Assembly President his latest published illustrated book "Armenian Genocide: Front Page Coverage in the World Press".