ՀՀ Ազգային ժողովի և ԼՂ Ազգային ժողովի միջև համագործակցության հանձնաժողովի պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Պատվիրակության կազմում էին ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը, ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ:
Հյուրերին ուղեկցում էր Հայոց ցեղասպանության թանգարան – ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանը:
ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Ազգային ժողովի պատվիրակության անդամները եղան նաև ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ տնօրենը ԼՂ Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանին նվիրեց իր վերջին մենագրությունը` Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին պատկերազարդ գիրքը:

Делегация комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС НКР посетила Мемориальный комплекс Геноцида армян. В составе делегации были заместитель председателя НС РА Эрмине Нагдалян, председатель НС НКР Ашот Гулян и другие высокопоставленные чиновники.
Председатель НС НКР Ашот Гулян возложил венок к памятнику жертв Геноцида армян. Члены делегации комиссии по сотрудничеству между НС РА и НС НКР у вечного огня минутой молчания почтили память невинных жертв.
Директор МИГА подарил председателю НС НКР Ашоту Гуляну свою последнюю иллюстрированную книгу "Освещение Геноцида армян на первых страницах мировой прессы”.