Մայիսի 6-ին Վաշինգտոնում, ԱՄՆ Կոնգրեսի գրադարանում մարվեցին «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից «Հայոց ցեղասպանության հարյուրամյա տարելից. Հենրի Մորգենթաու» թեմայով մեկ նամականիշ և «Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելից. Մերձավոր Արևելքի ամերիկյան նպաստամատույց կոմիտե» թեմայով գեղաթերթիկ` մեկ նամականիշով:
«Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելից. Մերձավոր Արևելքի ամերիկյան նպաստամատույց կոմիտե» գեղաթերթիկի դիզայնն ու բովանդակային լուծումներն արվել են Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի կողմից:
Նամականիշի վրա պատկերված է «Չթողնենք, որ կործանվեն»
Մերձավոր Արևելքի ամերիկյան նպաստամատույց կոմիտեի հանգանակության պաստառը` Ամերիկային շնորհակալություն հայտնող որբերի խորապատկերին:
Նամականիշերի մարումն իրականացրել են ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Վիգեն Սարգսյանը, ԱՄՆ-ում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Տիգրան Սարգսյանը և «Հայփոստ» ՓԲԸ կոմերցիոն զարգացման տնօրեն Նարինե Սեֆերյանը:
Մարումն իրականացվել է Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի և Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ.-ի ներկայությամբ:

ПОГАШЕНИЕ ПОЧТОВЫХ МАРОК В КОНГРЕССЕ США
6 мая в Вашингтоне в библиотеке конгресса США была погашена почтовая марка на тему “Столетие Геноцида армян: Генри Моргентау” и открытка с одной почтовой маркой на тему “Столетие геноцида армян: Американский комитет помощи Ближнему Востоку”.
Дизайн и содержание открытки были разработаны директором Музея-института Геноцида армян Гайком Демояном.
На почтовой марке на фоне сирот, благодарящих Америку, изображён благотворительный плакат Американского комитета помощи Ближнему Востоку “Не дайте погибнуть”.
Погашение почтовых марок осуществил руководитель администрации президента Республики Армения Виген Саргсян, чрезвычайный и полномочный посол РА в США Тигран Саргсян и коммерческий директор ЗАО “Айпост” Нарине Сеферян.
Погашение происходило в присутствии президента РА Сержа Саргсяна и Его Святейшества Католикоса всех армян Гарегина II.