ՀԱՄԱՀԱՅԿԱԿԱՆ ԽԱՂԵՐԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՄԵԾ ԵՂԵՌՆԻ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Համահայկական խաղերի համաշխարհային կոմիտեի նախագահ Իշխան Զաքարյանի ղեկավարությամբ Համահայկական խաղերի ավելի քան 4000 մասնակիցներ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան:
Պարոն Իշխան Զաքարյանը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Այնուհետև պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Համահայկական խաղերի կազմկոմիտեի անդամները ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ եղան նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան «Հայկական սպորտը և մարմնակրթությունը Օսմանյան կայսրությունում» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրություն հետ, իսկ վերջում Իշխան Զաքարյանը գրառում կատարեց թանգարանի հուշամատյանում:
Հայկ Դեմոյանը Իշխան Զաքարյանին հանձնեց իր հեղինակած «Հայկական սպորտը և մարմնակրթությունը Օսմանյան կայսրությունում» պատկերազարդ մենագրությունը:

УЧАСТНИКИ ПАНАРМЯНСКИХ ИГР В МЕМОРИАЛЕ ЦИЦЕРНАКАБЕРДА
Под руководством председателя всемирного комитета панармянских игр Ишхана Закаряна более 4000 участников панармянских игр посетили мемориал и музей Геноцида армян.
Господин Ишхан Закарян возложил венок к мемориалу жертв Великой Резни. Затем члены делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память невинных жертв.
Члены оргкомитета панармянских игр при сопровождении директора МИГА Гайка Демояна посетили также музей Геноцида армян, познакомились с временной экспозицией "Армянский спорт и физкультура в Османской империи". А в заключение Ишхан Закарян оставил запись в памятной книге музея.