Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Ն.Ս. Մոր Իգնատիուս Եփրեմ Բ Անտիոքի և Համայն Արևելքի Պատրիարքը Մայր Աթոռ Ս. Էջմիածնի միաբանների և Ասորի Եկեղեցու պատվիրակության ուղեկցությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր` հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց Ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Հայաստանյայց Առաքելական և Ասորի Ուղղափառ Եկեղեցիների հովվապետերի նախագահությամբ կատարվեց հոգեհանգստյան արարողություն բյուրավոր հայ և ասորի նահատակների լույս հոգիների հանգստության համար անմար կրակի մոտ:
Հայոց Ցեղասպանության ինստիտուտ-թանգարանի տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը և Անտիոքի և Համայն Արևելքի Պատրիարքմ այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, որտեղ ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

Католикос всех армян и Патриарх Антиохии и всего Востока посетили Цицернакаберд
Его Святейшество Верховный Патриарх и Католикос всех армян Гарегин II и Его Святейшество Патриарх Антиохии и всего Востока Мор Игнасиус Ефрем II с монахами Первопрестольного святого Эчмиадзина в сопрoвождении делегации Ассирийской церкви посетили мемориал Цицернакаберда, чтобы воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
Под предводительством пастырей Армянской Апостольской и Ассирийской Ортодоксальной церквей состоялась поминальная молитва за упокой светлых душ тысячь армянских и ассирийских мучеников.
В сопровождении директора Музея-институтаГеноцида армян Гайка Демояна Католикос всех армян, а также Патриарх Антиохии и всего Востока посетили зал временных выставок музея Геноцида армян, где ознакомились с временной выставкой, рассказывающей о Геноцида армян.