«Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարության հյուրերն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր: Աշխարհի տարբեր երկրներից ժամանած քաղաքապետերը ծաղկեպսակ դրեցին Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշարձանին:
«Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարության շրջանակներում Հայաստան ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
«Էրեբունի-Երևան 2796» տոնակատարության հյուրերն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

“Erebuni-Yerevan 2796” celebration guests visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. Mayors from different countries worldwide laid a wreath at the Memorial of the Armenian Genocide victims.
Members of delegation of “Erebuni-Yerevan 2796” celebration also laid flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent victims with a moment of silence.
The guests also visited AGMI and got acquainted with the temporary exhibition of the museum, which represents the history of the Armenian Genocide.