«ԵՎՐԱՆԵՍԹԻ» ՊԱՏՎԻՐԱԿՆԵՐԸ ՀԱՐԳԵՑԻՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԸ
«Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը հարգեց Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը. նրանք այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին Ծիծեռնակաբերդի տարածքում: Սուրեն Մանուկյանը հյուրերին ուղեկցեց Հուշապատի մոտ ու ներկայացրեց այն աջակցությունը, որ ցուցաբերել են տարբեր ազգության միսիոներներ, հայտնի գործիչներ Հայոց ցեղասպանության հետևանքով հայրենազրկված ու որբացած երեխաներին, կանանց ու ծերերին: Սուրեն Մանուկյանը շեշտեց, որ Հայոց ցեղասպանությունը ոչ միայն դաժանության ու բռնության, այլև որոշ դեպքերում` մարդասիրության և նեցուկ լինելու պատմություն է իր մեջ կրում:

ДЕЛЕГАТЫ “ЕВРОНЕСТ” ПОЧТИЛИ ПАМЯТЬ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Делегаты парламентской ассамблеи “Евронест” посетили Мемориал в Цицернакаберде, где почтили память невинных жертв Геноцида армян.
Члены делегации возложили цветы к памятнику жертв Геноцид армян и у вечного огня минутой молчания почтили их память.
В сопровождении заместителя директора Музея-института Геноцида армян Сурена Манукяна делегация осмотрела Стену памяти. Сурен Манукян представил историю гуманитарной помощи миссионеров и известных деятелей, оказанную во время геноцида армянским осиротевшим детям, женщинам и старикам, изгнанным со своей родины. Он также подчеркнул, что история Геноцида армян содержит эпизоды как жестокости и насилия, так и гуманности и сострадания.