Բելառուսի մշակույթի նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշարձանին
Այսօր Հայաստանում Բելառուսի մշակույթի օրերի շրջանակներում Հայաստան ժամանած Բելառուսի մշակույթի նախարար Բորիս Սվետլովն այցելեց Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Բելառուսի մշակույթի նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշարձանին, այնուհետև Բելառուսից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Բելառուսի մշակույթի նախարար Բորիս Սվետլովը և նրան ուղեկցող պատվիրակությունն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, որտեղ ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

BElARUS MINISTER OF CULTURE LAID A WREATH AT THE ARMENIAN GENOCIDE MEMORIAL
Within the framework of “Belarus Culture Days in Armenia” Belarus Minister of Culture Boris Svedlov visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The members of the Belarusian delegation laid flowers at the eternal fire by honoring the memory of the innocent victims with a moment of silence.
Belarus Minister of Culture Boris Svedlov and the accompanying delegation had also visited AGMI and got acquainted with the temporary exhibition of the museum, which represents the history of the Armenian Genocide.