ԹՈՆԻ ՖԱԴԵԼԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻՆ
ՀՀ Նախագահի Համաշխարհային ՏՏ մրցանակի 2017 թ. դափնեկիր «Նեսթ լաբս» ընկերության հիմնադիր, «Այփոդ» և «Այֆոն» ապրանքանիշերի ստեղծող Թոնի Ֆադելը «Վիասֆեր Ինթերնեշնլ»-ի գլխավոր տնօրեն և նախագահ, ArmTech համաժողովի համահիմնադիր և նախագահ Թոնի Մորոյանի հետ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան:
Հյուրերը ծաղիկներ դրեցին հավերժական կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը: ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Վարդանյանը ՏՏ ոլորտի համաշխարհային հսկային ներկայացրեց Մեծ եղեռնին նվիրված հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, բացատրեց հուշակոթողի խորհրդանշական իմաստը:
Հյուրերը թանգարանում ծանոթացան Մեծ եղեռնը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին, դիտեցին ցուցանմուշները, Թոնի Ֆադելը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

ТОНИ ФАДЕЛЛ ПОЧТИЛ ПАМЯТЬ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Лауреат премии президента РА за вклад мирового значения в сферу информационных технологий 2017 г., основатель компании «Нест лабс», внесший свой вклад в создание «Айфон» и «Айпод» Тони Фаделл с генеральным директором и президентом «Виасфер интернешнл», сооснователем комитета и президентом ArmTech Тони Морояном посетил музей и мемориал Геноцида армян.
Гости возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память невинных жертв Геноцида армян. Временно исполняющий обязанности директора МИГА Геворг Варданян представил гостям историю строительства мемориала, посвященного жертвам Великой резни и объяснил его символический смысл.
Тони Фаделл и Тони Мороян в музее Геноцида армян ознакомились с документами, свидетельствующими о Великой резне. Тони Фаделл оставил запись в памятной книге для почетных гостей.