ԹՈՆԻ ՖԱԴԵԼԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻՆ
ՀՀ Նախագահի Համաշխարհային ՏՏ մրցանակի 2017 թ. դափնեկիր «Նեսթ լաբս» ընկերության հիմնադիր, «Այփոդ» և «Այֆոն» ապրանքանիշերի ստեղծող Թոնի Ֆադելը «Վիասֆեր Ինթերնեշնլ»-ի գլխավոր տնօրեն և նախագահ, ArmTech համաժողովի համահիմնադիր և նախագահ Թոնի Մորոյանի հետ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան:
Հյուրերը ծաղիկներ դրեցին հավերժական կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Հայոց ցեղասպանության անմեղ զոհերի հիշատակը: ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Գևորգ Վարդանյանը ՏՏ ոլորտի համաշխարհային հսկային ներկայացրեց Մեծ եղեռնին նվիրված հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, բացատրեց հուշակոթողի խորհրդանշական իմաստը:
Հյուրերը թանգարանում ծանոթացան Մեծ եղեռնը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին, դիտեցին ցուցանմուշները, Թոնի Ֆադելը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

TONY FADELL PAID TRIBUTE TO THE MEMORY OF THE ARMENIAN GENOCIDE VICTIMS
Tony Fadell, the laureate of RA 2017 Presidential Award for Global Contribution in the Field of IT, the founder of “Nest Labs” company, originator of "IPod" and "IPhone" trademarks and Tony Moroy, the General Manager and Chairman of “Viasphere International,” co-founder and president of the conference of Armtech, visited the Armenian Genocide Museum and Memorial.
The guests put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence. Gevorg Vardanyan, the acting director of AGMI, presented the history of the construction of the memorial complex, as well as explained the symbolism of the monument to the guests.
The guests also visited the Armenian Genocide Museum and get acquainted with the museum exhibits, documentary proofs and photos of the Armenian Genocide. The guests left a note in the Memory Book of Honorable Guests of the museum.