ՆԻԴԵՐԼԱՆԴՆԵՐԻ ԹԱԳԱՎՈՐՈՒԹՅԱՆ ՍԵՆԱՏԻ ՆԱԽԱԳԱՀԸ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐՈՒՄ
Պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Նիդերլանդների Թագավորության Սենատի նախագահ Անկի Բրուկերս-Քնոլը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Արփինե Հովհաննիսյանի և ՆԹ-ում ՀՀ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Ձյունիկ Աղաջանյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 16-ին այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։
Սենատի նախագահը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Բարձրաստիճան հյուրն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ծանոթացավ Մեծ եղեռնը հավաստող վավերագրերին ու փաստաթղթերին, դիտեց ցուցանմուշները, գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում։
Տիկին Անկի Բրուկերս-Քնոլը նշեց. «Առաջին անգամ եմ լինում թանգարանում և խորապես ցնցված եմ այն տառապանքներից, որոնք կրել է հայ ժողովուրդը։ Սարսափելի և ահավոր է»։

CHAIRMAN OF SENATE OF THE KINGDOM OF NETHERLANDS IN THE ARMENIAN GENOCIDE
On November 16, the chairman of the Senate of Netherlands Anki Brukers-Knoll, who is on an official visit to Armenia, visited the Armenian Genocide Memorial Complex accompanied by Arpine Hovhannisyan, Vice President of the RA National Assembly, and Dzyunik Aghajanyan, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to the Kingdom of Netherlands.
The chairman of Senate laid a wreath at the Genocide Monument and put flowers at the eternal fire, honoring the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
High ranking guests also visited the Armenian Genocide Museum and were introduced to the museum exhibits, documentary proofs and photos of the Armenian Genocide. They left a note in the Memory Book of Honorable Guests.
Mrs. Anki Brukers mentioned. “It is the first time I am in this museum and I am deeply shocked by the sufferings that befell the Armenian people. It is horrible”.