ԱՄՆ պետքարտուղարի Եվրոպայի և Եվրասիայի հարցերով օգնական Վիկտորիա Նուլանդը, ԱՄՆ պաշտպանության քարտուղարի փոխտեղակալ Էվելին Ֆարկասը և ՀՀ-ում ԱՄՆ-ի արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռիչարդ Միլսն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Հյուրերը ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան – ինստիտուտի տնօրեն Հայկ Դեմոյանն ԱՄՆ պետդեպարտամենտի ներկայացուցիչներին ներկայացրեց ԱՄՆ դիվանագիտական և մարդասիրական օգնության պատմությունը, նրանք շրջայց կատարեցին նաև Հուշապատի տարածքում:
Այցելության վերջում ՀՑԹԻ տնօրենը ԱՄՆ պետքարտուղարի օգնական Վիկտորիա Նուլանդին հանձնեց «Կլարա Բարտոն» ոսկե մեդալ:

The Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs at the United States Department of State Victoria Nuland, US Deputy Assistant Secretary of Defense Evelin Farkas and US Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Armenia Richard Mills visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The American guests laid flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent victims of the Armenian Genocide with a minute of silence.
Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Hayk Demoyan presented the history of US diplomatic and humanitarian aid. They also had a tour at the Memory wall.
At the end of the visit Director of AGMI handed the US Secretary of State Victoria Nuland gold medal of “Clara Barton”.