Իսրայելի Արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Եվրասիայի բաժնի պետ, դեսպան Աննա Ազարիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հրեական պատվիրակությունը, որի կազմում էին նաև ՀՀ-ում Իսրայելի Արտակարգ և լիազոր դեսպան Շմուել Մեիրոմը և Իսրայելի Արտաքին գործերի նախարարության Իրան-Իրաք վարչության պետ Նիսան Ամդուրը, ծաղիկներ դրեցին Անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրության սրահ և ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության պատմությունը ներկայացնող ցուցադրության հետ:

The delegation headed by Deputy Director General, Head of Eurasia Division of the Israeli Ministry of Foreign Affairs Ms Anna Azari, visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
The Israeli delegation, the part of which were also Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Israel to Armenia Mr. Shmuel Meirom and Director Iran-Iraq Department, Center for Policy Research Mr Nissan Amdur, put flowers at the Eternal Fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
Guests also visited the temporary exhibition of AGMI and got acquainted with the exhibition which represents the story of the Armenian Genocide.