Իսրայելի Արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր տնօրենի տեղակալ, Եվրասիայի բաժնի պետ, դեսպան Աննա Ազարիի գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հրեական պատվիրակությունը, որի կազմում էին նաև ՀՀ-ում Իսրայելի Արտակարգ և լիազոր դեսպան Շմուել Մեիրոմը և Իսրայելի Արտաքին գործերի նախարարության Իրան-Իրաք վարչության պետ Նիսան Ամդուրը, ծաղիկներ դրեցին Անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հյուրերն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրության սրահ և ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության պատմությունը ներկայացնող ցուցադրության հետ:

Делегация во главе с заместителем генерального директора МИД Израиля, глава департамента центральной Европы и Евро-Азии Анной Азари 18 июня посетила мемориал жертвам Геноцида армян в Цицернакаберде.
Израильская делегация, в состав которой также вошли Чрезвычайный и Полномочный посол Израиля в Армении Шмуэль Меир и глава департамента Ирака и Ирана МИД Израиля Ниссан Амдур, возложила цветы к вечному огню, увековечивающему память жертв Геноцида армян и минутой молчания почтила память жертв Геноцида.
Гости также посетили Музей-институт Геноцида армян, где ознакомились с временной экспозицией , рассказывающей об истории Геноцида армян.