«ՀԱՅԱՍՏԱՆ-ՍՓՅՈՒՌՔ» ՀԱՄԱԺՈՂՈՎԻ ՄԱՍՆԱԿԻՑՆԵՐԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑԻՆ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԶՈՀԵՐԻ ՀԻՇԱՏԱԿԻՆ
19.09.2017
«Հայաստան-Սփյուռք» 6-րդ համաժողովի մասնակիցները ՀՀ սփյուռքի նախարար Հրանուշ Հակոբյանի գլխավորությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և հարգանքի տուրք մատուցեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Հյուրերին ուղեկցում էր ՀՑԹԻ տնօրենի ժամանակավոր պաշտոնակատար Սուրեն Մանուկյանը:
Նախարար Հրանուշ Հակոբյանը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, այնուհետև համաժողովի մասնակիցները ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին զոհերի հիշատակը:

PARTICIPANTS OF THE “ARMENIA-DIASPORA” CONFERENCE HONORED THE MEMORY OF THE ARMENIAN GENOCIDE VICTIMS.
19.09.2017
The participants of the “Armenia-Diaspora” 6th conference headed by Hranush Hakobyan, the Minister of Diaspora of RA, visited the Armenian Genocide Memorial Complex and honored the memory of the Armenian Genocide victims. The delegation was accompanied with Suren Manukyan, Director Designee of AGMI.
The Minister Hranush Hakobyan laid a wreath at the Genocide Monument and participants of the conference put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.