Մաքսային միության անդամ երկրների մաքսային ծառայությունների ղեկավարները ՀՀ ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի գլխավորությամբ այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության ղեկավարները ծաղկեպսակ դրեցին Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Տարբեր երկրներից ժամանած հյուրերը եղան ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանի ուղեկցությամբ հյուրերը շրջեցին Ծիծեռնակաբերդի տարածքում. փոխտնօրենը հյուրերին ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության պատմությունը:

РУКОВОДИТЕЛИ ОБъЕДИНЕННОЙ КОЛЛЕГИИ ТАМОЖЕННЫХ СЛУЖБ ГОСУДАРСТВ-ЧЛЕНОВ ТС ПОСЕТИЛИ ЦИЦЕРНАКАБЕРД
Под руководством министра финансов РА Гагика Хачатряна руководители объединенной коллегии таможенных служб государств-членов ТС посетили мемориал, посвященный жертвам Геноцида армян.
Члены делегации возложили венок к памятнику жертв Геноцида армян. Прибывшие из разных стран, гости у вечного огня минутой молчания почтили память невинных жертв.
Гости осмотрели территорию Мемориального комплекса, в сопровождении заместителя директора МИГА Сурена Манукяна, который представил членам делегации историю Геноцида армян.