ՍՈՒՐԲ ԷՋՄԻԱԾՆԻ ՄԻԱԲԱՆՆԵՐԸ ԿԱՏԱՐԵՑԻՆ ՀՈԳԵՀԱՆԳՍՏԻ ԱՐԱՐՈՂՈՒԹՅՈՒՆ
Այսօր Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանների վեցերորդ համագումարի մասնակիցներն այցելեցին Ծիծեռնակաբերդ` Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Հայաստանյայց Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու թեմերում և կառույցներում ծառայող միաբանները ծաղկեպսակ դրեցին Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին և կատարեցին հոգեհանգստի արարողություն:
Հոգևորականների պատվիրակությունն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:
Հիշեցնենք, որ հունիսի 18-ին Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում իր աշխատանքը սկսեց Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի միաբանների վեցերորդ եռօրյա համագումարը` «Մեծ Եղեռնի 100-րդ տարելիցին ընդառաջ» խորագրով:

Today the participants of the 6th conference of the Members of the Brotherhood of the Mother See of Holy Etchmiadzin visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
Priests from the dioceses and organizations of the Holy Armenian Apostolic Church laid a wreath at the memorial of the Armenian Genocide victims and served a liturgy in the memory of the Genocide victims of the Genocide at the Eternal Fire.
The clergy delegation also visited the temporary exhibition of AGMI and got acquainted with the exhibition which represents the history of the Armenian Genocide.
On June 18, in the Mother See of Holy Etchmiadzin, the 6th conference of the Members of the Brotherhood of the Mother See was commenced. The theme of the conference of this year is: “Ahead to the 100th Anniversary of the Armenian Genocide”.