Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցլեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Յանակիս Օմիրուն ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Այնուհետև Կիպրոսից ժամանած հյուրերը եղան նաև ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը հյուրերին ներկայացրեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, որտեղ ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

ПРЕДСЕДАТЕЛЬ ПАЛАТЫ ПРЕДСТАВИТЕЛЕЙ ГОСУДАРСТВА КИПР ПОЧТИЛ ПАМЯТЬ НЕВИННЫХ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Делегация, возглавляемая председателем Палаты Представителей Государства Кипр Янакисом Омиру, посетила Мемориальный комплекс Геноцида армян. Делегацию сопровождал вице-спикер НС Эдуард Шармазанов.
Янакис Омиру возложил венок к памятнику жертв Геноцида армян. Затем гости, приехавшие из Кипра, у вечного огня минутой молчания почтили память невинных жертв. Заместитель директора МИГА Сурен Манукян рассказал гостям историю строительства Мемориального комплекса.
Председатель Палаты Представителей Государства Кипр также посетил Музей-институт Геноцида армян и ознакомился с временной экспозицией, рассказывающей об истории Геноцида армян.