Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի ուղեկցությամբ այցլեցին Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Յանակիս Օմիրուն ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Այնուհետև Կիպրոսից ժամանած հյուրերը եղան նաև ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը հյուրերին ներկայացրեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահ, որտեղ ծանոթացավ Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

The delegation headed by the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou accompanied by RA NA Vice President Eduard Sharmazanov visited the Armenian Genocide Memorial Comples.
Yiannakis Omirou laid a wreath at the Memorial of the Armenian Genocide victims, and then Cyprus guests laid flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent victims with a minute of silence.
Deputy Director of AGMI presented the history of Memorial Complex to the guests.
The President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou also visited the exhibition hall of AGMI and got acquainted with the exhibition, which represents the history of the Armenian Genocide.