ԵԽԽՎ ԵՎՐՈՊԱԿԱՆ ՊԱՀՊԱՆՈՂԱԿԱՆՆԵՐԻ ԽՄԲԻ ՂԵԿԱՎԱՐՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավար Յան Լիդլ-Գրեյնջերը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 21-ին այցելեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր։
Եվրոպացի բարձրաստիճան հյուրը ծաղիկներ խոնարհեց անմար կրակի մոտ և հարգանքի տուրք մատուցեց անմեղ զոհերի հիշատակին:
ԵԽԽՎ Եվրոպական պահպանողականների խմբի ղեկավարը և նրան ուղեկցող պատվիրակությունը եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացավ Մեծ եղեռնի վավերագրերին ու փաստաթղթերին, գրառում կատարեց հուշամատյանում։

Head of the European Conservatives Group at PACE Ian Liddell-Grainger visited the Tsitsernakaberd Memorial today, accompanied by Vice-president of the Armenian National Assembly Hermine Naghdalyan.
High-ranking European guests laid flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
Head of the European Conservatives Group at PACE and the accompanied delegation also visited the Genocide Museum and got acquainted with proofs and facts of the Armenian Genocide. At the end of the visit Ian Liddell-Grainger left a note in the Memory Book of Honorable Guests.