Սենեգալի դեսպանի այցը Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր
Ս. թ. մայիսի 22-ին համատեղությամբ Հայաստանի Հանրապետությունում Սենեգալի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Աբդու Սալամ Դիալլոն (նստավայրը` Մոսկվա) այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր և թանգարան:
Աբդու Սալամ Դիալլոյին դիմավորեց և հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը, խորհուրդն ու նշանակությունը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը: Դեսպանը ծաղիկներ դրեց անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց զոհերի հիշատակը:
Դեսպան Դիալլոն շրջեց նաև թանգարանի ցուցասրահներով և ծանոթացավ մշտական ու ժամանակավոր ցուցադրություններին:

On 22 May, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Senegal to the Republic of Armenia Abdou Salam Diallo (residence in Moscow) visited the Armenian Genocide Memorial Museum.
Abdou Salam Diallo was greeted by the director of the Armenian Genocide Museum-Institute Harutyun Marutyan, who presented to the guest the history of the construction of the Genocide Memorial. The Ambassador laid flowers at the Eternal Fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence.
Ambassador Diallo also visited the Genocide Museum and got acquainted with the temporary and permanent exhibitions.