ՄԵՔՍԻԿԱԿԱՆ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ԹԱՆԳԱՐԱՆՈՒՄ
Մեքսիկայից Հայաստան ժամանած պատգամավորներ Բլանկա Մարգարիտա Կուատա Դոմինգեսը, Մարիա Կրիստինա Տերեսա Գարսիա Բռավոն, Կառլոս Էռնանդես Միրոնը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի և ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Մարգարիտ Եսայանի ուղեկցությամբ հոկտեմբերի 22-ին այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր։
Մեքսիկացի խորհրդարանականները ծաղիկներ խոնարհեցին անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ ու խոնարհումով հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Հյուրերն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ծանոթացան Հայոց ցեղասպանությունը հավաստող փաստաթղթերին և վավերագրերին, դիտեցին ցուցանմուշները: Թանգարանում կատարած շրջայցից հետո գրառում կատարեցին Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում։

ДЕЛЕГАЦИЯ ИЗ МЕКСИКИ В МУЗЕЕ ГЕНОЦИДА АРМЯН
22 октября прибывшие в Армению из Мексики депутаты Бланка Маргарита Куата Домингес, Мария Кристина Тереса Гарсия Браво, Карлос Эрнандес Мирон в сопровождении заместителя председателя НС РА Эдуарда Шармазанова и депутата НС РА Маргариты Есаян посетили мемориал Геноцида армян.
Мексиканские парламентарии возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память святых мучеников.
Гости посетили также музей Геноцида армян, ознакомились с документами и экспонатами, свидетельствующими о геноциде, и в заключение визита оставили запись в памятной книге для почетных гостей.