Այսօր Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակման օրն է: Ամեն տարի, ապրիլի 24-ին, հարյուր հազարավոր մարդիկ Հայաստանից և սփյուռքից, ինչպես նաև բազմաթիվ օտարերկրյա քաղաքացիներ այցելում են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր` ծաղիկներ դնելու անմար կրակի մոտ և հարգանքի տուրք մատուցելու Հայոց ցեղասպանության անմեղ նահատակների հիշատակին:
ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանը, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին II, խորհրդարանի և կառավարության անդամները, առաջին այցելուների շարքերում էին: Նրանք մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ նահատակների հիշատակն, այնուհետև Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին II-ն աղոթք կարդաց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հանգստության համար:
Նախագահը և պետական պաշտոնյաները այցելեցին Հայոց ցեղասպանության թանգարան և ծանոթացան «Հայոց ցեղասպանությունը և Սկանդինավյան արձագանքը» ժամանակավոր ցուցադրությանը:

Today is the Remembrance Day of the Armenian Genocide victims. Every year on April 24 hundreds of thousands of Armenians from Armenia, Diaspora as also numerous foreign citizens march to Tsitsernakaberd Memorial Complex to pay tribute and lay flowers at the eternal fire.
President of Republic of Armenia Serzh Sargsyan, Prime Minister Tigran Sargsyan, Catholicos of all Armenians His Holiness Garegin II, members of parliament and government of the Republic of Armenia were among the first visitors. They honored the memory of innocent victims with a minute of silence, after which His Holiness Karekin II, Catholicos of All Armenians prayed for the repose of the victims’ souls.
The President of Armenia and government officials visited also the temporary exhibition "Armenian Genocide and Scandinavian response" opened at the Genocide Museum.