Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի աջակցությամբ ցուցադրություն բացվեց Սեուլում
Ապրիլի 24-ին Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի աջակցությամբ կորեական Սեուլ քաղաքում՝ Կորեայի Հանրապետության Ազգային ժողովի ընդունելությունների սրահում, բացվել է Հայոց ցեղասպանության 99-րդ տարելիցին նվիրված ժամանակավոր ցուցադրություն:
Ցուցահանդեսին ներկայացվեցին Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող մի քանի տասնյակ լուսանկարներ և պաստառներ, որոնք դիտելու էին եկել Կորեայի Հանրապետության բազմաթիվ քաղաքացիներ, այդ թվում՝ պատգամավորներ, գործարարներ, լրագրողներ:
Միջոցառմանը ելույթ ունեցան Կորեա-Հայաստան խորհրդարանական բարեկամության խմբի ղեկավար Նո Յուն-մինը, Ճապոնիայում և Կորեայում Հայաստանի դեսպան Հրանտ Պողոսյանը և պատգամավոր Շին Կինամը, ովքեր խոսեցին 20-րդ դարասկզբի Հայոց ցեղասպանության պատմության և փաստերի մասին և արձանագրեցին, որ այսպիսի ոճրագործությունների ճանաչմամբ և գիտակցմամբ է հնարավոր միայն կանխել մարդկության դեմ հետագա հանցանքները:

Временная экспозиция, посвященная 99-летней годовщине Геноцида армян 24 апреля, 2014 открылась в Сеуле при содействии Музея-института Геноцида армян. На выставке были представлены несколько десятков фотографий и плакатов, рассказывающих о Геноциде армян.
На открытии выставки фотографий выступили руководитель Армяно-корейской дружественной группы Но Юн-Мин, Чрезвычайный и полномочный посол РА в Японии и Южной Корее Грант Погосян и депутат Шин Кинам.
Выступающие говорили об истории и фактах Геноцида армян,сoвершенного в начале 20-го века, и отметили, что лишь признанием и осознанием чудовищности подобных преступлений возможно предотвратить подобные преступления против человечества в будущем.