ԴՄԻՏՐԻ ՄԵԴՎԵԴԵՎՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ
Պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Ռուսաստանի Դաշնության վարչապետ Դմիտրի Մեդվեդևը Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի և ՀՀ փոխվարչապետ Վաչե Գաբրիելյանի ուղեկցությամբ այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր, ծաղկեպսակ դրեց եղեռնի անմեղ զոհերի հուշարձանին:
ՌԴ վարչապետը և նրան ուղեկցող պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին Հայոց ցեղասպանության սուրբ նահատակների հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին նրանց հիշատակը: Ռուսաստանի Դաշնությունից ժամանած պատվիրակությանը Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի գիտական քարտուղար Գևորգ Վարդանյանը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
ՌԴ վարչապետը շրջայց կատարեց նաև Հիշողության պուրակում, որտեղ ջրեց իր նախորդ այցելությունների ժամանակ տնկած արծաթափայլ եղևնին:

Prime Minister of the Russian Federation Dmitry Medvedev, who arrived in the Republic of Armenia on an official visit paid a tribute at the Armenian Genocide Memorial Complex and laid a wreath at the memorial to the innocent victims of the Armenian Genocide accompanied by Yerevan Mayor Taron Margaryan and RA Deputy Prime Minister Vache Gabrielyan.
Russian Prime Minister and members of his delegation put flowers at the eternal fire and honored the memory of the innocent martyrs with a minute of silence. Secretary of the Armenian Genocide Museum-Institute Gevorg Vardanyan introduced the honorable guests to the history of construction of the Armenian Genocide Memorial.
RF Prime Minister also made a tour of the Memory Alley and watered the fir planted during his previous visits.