Իրաքի պաշտպանության նախարարը Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիրում
Ս.թ. մարտի 25-ին պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանած Իրաքի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջումաա Ինադ Սաադուն Խատտաբն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Իրաքի Հանրապետության պաշտպանության նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը դիմավորեց և հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը: Նախարար Ջումաա Ինադ Սաադուն Խատտաբը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշակոթողին, ծաղիկներ դրեց անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց զոհերի հիշատակը:
Նախարարն այցելեց նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, որտեղ նրան 20-րդ դարի առաջին ցեղասպանությանը վերաբերող վավերագրերն ու ցուցանմուշները ներկայացրեց ՀՑԹԻ Հուշագրությունների, մամուլի և վավերագրերի ուսումնասիրության բաժին ղեկավար Միհրան Մինասյանը:

On March 25, the Minister of Defense of the Republic of Iraq Jumaa Inad Saadun Khattab, who arrived in Armenia on an official visit, visited the Armenian Genocide Memorial.
The delegation led by the Minister of Defense of the Republic of Iraq was welcomed by Harutyun Marutyan, Director of the Armenian Genocide Museum-Institute Foundation, who presented the history of the establishment of the Memorial. Minister Jumaa Inad Saadun Khattab laid a wreath at the Memorial to the victims of the Armenian Genocide and flowers at the eternal flame and held a minute of silence in memory of the victims.
The Minister also visited the Armenian Genocide Museum, where he was introduced with the documents and exhibits related to the first genocide of the 20th century, by Mihran Minassian, Head of the Department of Memoirs, Documents and Press Study of AGMI.
At the end of the visit, Minister Jumaa Inad Saadun Khattab made a note in the Memory Book of Honorable Guests.