Ապրիլի 25-ին պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Հնդկաստանի փոխնախագահ Մոհամմադ Համիդ Անսարին ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Էդուարդ Նալբանդյանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր:
Հնդկաստանի փոխնախագահը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհեց հավերժական կրակի մոտ եւ մեկ րոպե լռությամբ հարգեց Սուրբ նահատակների հիշատակը։
Մոհամմադ Համիդ Անսարին եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտում, ծանոթացավ Մեծ եղեռնը հավաստող փաստերին, պատմական դրվագներին և իրողություններին։
Պարոն Մոհամմադ Համիդ Անսարին գրառում կատարեց պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:
ՀՑԹԻ տնօրենը բարձրաստիճան հյուրին նվիրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի հրատարակած «Հայոց ցեղասպանության լուսաբանումը համաշխարհային մամուլի առաջին էջերին» գրքի անգլերեն հրատարակությունը և ֆրանսահայ անվանի նկարիչ Ժանսեմի պատկերագիրքը:

Находящийся в Армении с официальным визитом, вице-президент Индии Моххамед Хамид Ансари 25 апреля в сопровождении министра иностранных дел РА Эдварда Налбандяна посетил мемориал Цицернакаберда.
Вице-президент Индии преподнес венок к мемориалу Геноцида армян, возложил цветы к вечному огню и минутой молчания почтил память Святых мучеников.
Моххамед Хамид Ансари посетил также Музей-институт Геноцида армян, ознакомился с историческими эпизодами, событиями и фактами, свидетельствующими о Великой резне.
Господин Моххамед Хамид Ансари оставил запись в памятной книге для почетных гостей.
Директор МИГА подарил высокопоставленным гостям изданную Музеем-институтом Геноцида армян книгу «Освещение Геноцида армян на первых полосах мировой прессы» на английском языке и альбом известного французского художника Жансема.