Չեռնոգորիայի նորանշանակ դեսպանը հարգանքի տուրք մատուցեց
Հայաստանի Հանրապետությունում Չեռնոգորիայի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Դրագիցա Պոնորացն (նստավայրը՝ Կիև) այցելեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշամալիր:
Նորանշանակ դեսպանին դիմավորեց և հուշահամալիրի ստեղծման պատմությունը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը: Դեսպան Պոնորացը ծաղիկներ դրեց անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեց զոհերի հիշատակը:
Դրագիցա Պոնորացը եղավ նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանում: Այցի ավարտին դեսպանը գրառում կատարեց Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում, որտեղ մասնավորապես նշել է. «Որպեսզի աշխարհի որևէ անկյունում այլևս երբեք չկրկնվի սա»:
Հարություն Մարությանը շնորհակալություն հայտնեց դեսպանին այցի և ցուցաբերած հետաքրքրության համար ու նվիրեց ՀՑԹԻ անգլալեզու հրատարակություններից:

Новоназначенный посол Черногории отдал дань уважения
Новоназначенный чрезвычайный и полномочный посол Черногории в Республике Армения Драгица Понорац (с резиденцией в Киеве) посетила мемориал Геноцида армян.
Директор МИГА Арутюн Марутян представил послу историю строительства мемориала и объяснил его символический смысл. Посол Понорац возложила цветы к вечному огню и минутой молчания почтила память жертв.
Посол Понорац посетила также музей Геноцида армян. В заключение визита посол оставила запись в памятной книге для почетных гостей, где в частности отметила: «Чтобы ни в одном уголке мира это больше никогда не повторилось».
Арутюн Марутян выразил признательность послу за визит и проявленный интерес и подарил публикации МИГА на английском языке.