Հայոց ցեղասպանության թանգարան - ինստիտուտի թանգարանի հարցերով փոխտնօրեն Լուսինե Աբրահամյանը ս.թ. օգոստոսի 31-ից սեպտեմբերի 11-ը մասնակցեց Սանկտ-Պետերբուրգի կառավարության Արտաքին կապերի կոմիտեի կողմից կազմակերպված ամենամյա «Ռուսական պետության պատմություն» դասընթացին:
Այս տարի դասընթացը նվիրված էր Առաջին համաշխարհային պատերազմի հարյուրամյակին: 21 երկրներից ժամանած 54 մասնակիցներ հնարավորություն ունեցան ունկնդրելու Սանկտ Պետերբուրգի համալսարանների առաջատար մասնագետների դասախոսություններն Առաջին աշխարհամարտում ռուսական զորքերի պատրաստվածության, հատուկ նշանակության ռուսական ջոկատների, Արևելա-պրուսական գործողության, ռուսական ծովային ուժերի և այլ թեմաների մասին:
Դասընթացների շրջանակում մասնակիցները ներկա գտնվեցին նաև «Հրետանու, ինժիներական և կապի զորքերի ռազմապատմական թանգարան»-ում «Առաջին համաշխարհային պատերազմ» խորագրով ժամանակավոր ցուցադրության բացմանը:

Deputy director of AGMI LousineAbrahamyan participated in classes dedicated to the WWI centennial in Saint-Petersburg
26.09.2014
Deputy director of museum affairs of AGMI LousineAbrahamyan has participated in the courses “History of the Russian State” organized by the Committee of External Relations of St. Petersburg from 31 August to 11September.
This year the course was dedicated to the WWI centennial. 54 participants from 21 countries had the opportunity to attend the lectures ofthe leading experts of St. Petersburg universitiesabout the preparedness of the Russian troops in WWI, Russian special purpose detachments,East Prussian Operation, Russian naval forces and other topics.
Within the frame of the courses the participants also visited the “Military Museum of Artillery, Engineering and Communications” and attended the opening of the temporary exhibition titled “The First World War”.