Պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Իրաքի Հանրապետության տրանսպորտի նախարար Բաքիր Ջաբեր Ալ-Զուբաիդին այցելեց Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Իրաքի Հանրապետության տրանսպորտի նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Իրաքից ժամանած հյուրերը եղան ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Պատվիրակությանն ուղեկցում էր ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը, ով հյուրերին ներկայացրեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Իրաքի պատվիրակության անդամները եղան նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահում, որտեղ ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

МИНИСТР ТРАНСПОРТА РЕСПУБЛИКИ ИРАК ПОЧТИЛ ПАМЯТЬ НЕВИННЫХ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДА АРМЯН
В рамках официального визита министр транспорта Республики Ирак Бакир Джабр аль-Зубейди посетил мемориал, посвященный жертвам Геноцида армян.
Министр транспорта Республики Ирак возложил венок к памятнику жертв Геноцида армян. У вечного огня гости из Ирака минутой молчания почтили память невинных жертв. Делегацию сопровождал заместитель директора МИГА Сурен Манукян, который рассказал гостям историю строительства Мемориального комплекса.
Члены иракской делегации посетили также Музей-институт Геноцида армян и ознакомились с временной экспозицией, рассказывающей об истории Геноцида армян.