Պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետություն ժամանած Իրաքի Հանրապետության տրանսպորտի նախարար Բաքիր Ջաբեր Ալ-Զուբաիդին այցելեց Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշահամալիր:
Իրաքի Հանրապետության տրանսպորտի նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին: Իրաքից ժամանած հյուրերը եղան ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Պատվիրակությանն ուղեկցում էր ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Սուրեն Մանուկյանը, ով հյուրերին ներկայացրեց հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը:
Իրաքի պատվիրակության անդամները եղան նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարանի ժամանակավոր ցուցադրությունների սրահում, որտեղ ծանոթացան Հայոց ցեղասպանության մասին պատմող ժամանակավոր ցուցադրության հետ:

In the framework of his official visit to Armenia the Minister of Transport of the Republic of Iraq Baqir Jabr Al-Zubeidi visited Tsitsernakaberd, the Armenian Genocide memorial.
Baqir Jabr Al-Zubeidi laid a wreath to the memorial and the Iraqi guests honored the memory of the victims of the Armenian Genocide with a moment of silence.
The Armenian Genocide Museum-Institute deputy director Suren Manukyan presented the history of the memorial construction.
The members of the Iraqi delegation also visited the temporary exhibitions hall of the Armenian Genocide Museum-Institute.