Միացյալ Թագավորության արտաքին գործերի և համագործակցության նախարարության Եվրոպայի և Ամերիկաների հարցերով պետնախարար Ալան Դանքընի գլխավորած պատվիրակությունն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Նախարարը ծաղկեպսակ դրեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ, լռությամբ հարգեցին զոհերի հիշատակը:
Միացյալ Թագավորությունից ժամանած հյուրերը այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ՀՑԹԻ փոխտնօրեն Լուսինե Աբրահամյանը ներկայացրեց Մեծ եղեռնի պատմությունը՝ վավերական մանրամասներով։

ВЫСОКОПОСТАВЛЕННОЕ ДОЛЖНОСТНОЕ ЛИЦО СОЕДИНЕННОГО КОРОЛЕВСТВА ПОЧТИЛ ПАМЯТЬ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДА АРМЯН
Делегация во главе с государственным министром Соединенного Королевства по делам Европы и Америки Аланом Дунканом посетила мемориал Геноцида армян.
Министр возложил венок к мемориалу, посвященному жертвам Геноцида армян, члены делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память жертв.
Прибывшие из Соединенного Королевства гости посетили также музей Геноцида армян, заместитель директора МИГА Лусине Абраамян с документальными подробностями представила историю Великой резни.
В заключение визита государственный министр Алан Дункан оставил запись в памятной книге для почетных гостей.