Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը հայտարարում է 2021-2022 ուսումնական տարվա առկա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելություն` համաձայն ՀՀ կառավարության 2021 թվականի մայիսի 20-ի «Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների և գիտական կազմակերպությունների 2021-2022 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրա ընդունելության տեղերը և դրանց բաշխումը հաստատելու մասին» N 799-Ն որոշման:
Դիմումներն ընդունվում են մայիսի 31-ից մինչև հունիսի 28-ը:
Համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացնել ՀՑԹԻ հիմնադրամ, Երևան, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 8/8 հասցեով։
Ասպիրանտուրա ընդունվելու համար անձի կամ նրա լիազորած անձի կողմից դիմումը տրվում է հաստատության ղեկավարի անունով՝ կցելով հետևյալ փաստաթղթերը՝
1) բակալավրի և մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ու դրանց հավելվածների պատճենները (օտարերկրյա պետություններում բարձրագույն կրթություն ստացածների համար` փաստաթուղթ նրանց կրթության համարժեքության մասին): Թույլատրվում է այս տարվա շրջանավարտ-դիմորդներից բարձրագույն կրթության դիպլոմի փոխարեն ներկայացնել համապատասխան տեղեկանք դիմորդի բարձրագույն մասնագիտական կրթության որակավորման աստիճանի մասին` մինչև մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ներկայացնելը,
2) օտար լեզու և ինֆորմատիկա և տեղեկատվահաղորդակցական հիմունքներ առարկաների ատեստավորման վկայականը կամ դրան համապատասխան տեղեկանքը (սահմանված ներքին շեմով՝ բալային գնահատմամբ),
3) ընտրված մասնագիտությամբ հրատարակված առնվազն մեկ գիտական աշխատանքի պատճենը կամ գիտական ռեֆերատ՝ առնվազն 20 տպագրական էջի սահմաններում,

Объявление о приеме в аспирантуру
Согласно постановлению №799N правительства РА от 20 мая 2021 г. «Об утверждении приема в аспирантуру и распределении мест на 2021-2022 учебный год в высшие учебные заведения и научные организации Республики Армения», Музей-институт Геноцида армян объявляет прием в аспирантуру на стационарное обучение в текущем 2021-2022 учебном году.
Заявки принимаются с 31 мая по 28 июня.
Соответствующие документы необходимо подать в фонд МИГА по адресу: г. Ереван, Цицернакабердское шоссе 8/8.
Для поступления в аспирантуру заявитель или уполномоченное им лицо подает заявку от имени руководителя учреждения, приложив следующие документы:
1) Копии диплома и его приложений бакалавра, магистра или специалиста (для получивших высшее образование за рубежом – документ о соответствующем образовании). Подающим заявку выпускникам текущего года разрешается вместо диплома о высшем образовании представить соответствующую справку о квалификации степени высшего образования до подачи диплома магистра или дипломированного специалиста,
2) Свидетельство об аттестации по иностранному языку, информатике и основам информационно-коммуникационных технологий или соответствующая справка (определенная внутренним порогом, по бальной шкале),
3) Копия минимум одной опубликованной научной работы на тему выбранной специальности или научный реферат – в рамках как минимум 20 печатных страниц.