Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտը հայտարարում է 2021-2022 ուսումնական տարվա առկա ուսուցմամբ ասպիրանտուրայի ընդունելություն` համաձայն ՀՀ կառավարության 2021 թվականի մայիսի 20-ի «Հայաստանի Հանրապետության բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների և գիտական կազմակերպությունների 2021-2022 ուսումնական տարվա ասպիրանտուրա ընդունելության տեղերը և դրանց բաշխումը հաստատելու մասին» N 799-Ն որոշման:
Դիմումներն ընդունվում են մայիսի 31-ից մինչև հունիսի 28-ը:
Համապատասխան փաստաթղթերը ներկայացնել ՀՑԹԻ հիմնադրամ, Երևան, Ծիծեռնակաբերդի խճուղի 8/8 հասցեով։
Ասպիրանտուրա ընդունվելու համար անձի կամ նրա լիազորած անձի կողմից դիմումը տրվում է հաստատության ղեկավարի անունով՝ կցելով հետևյալ փաստաթղթերը՝
1) բակալավրի և մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ու դրանց հավելվածների պատճենները (օտարերկրյա պետություններում բարձրագույն կրթություն ստացածների համար` փաստաթուղթ նրանց կրթության համարժեքության մասին): Թույլատրվում է այս տարվա շրջանավարտ-դիմորդներից բարձրագույն կրթության դիպլոմի փոխարեն ներկայացնել համապատասխան տեղեկանք դիմորդի բարձրագույն մասնագիտական կրթության որակավորման աստիճանի մասին` մինչև մագիստրոսի կամ դիպլոմավորված մասնագետի դիպլոմի ներկայացնելը,
2) օտար լեզու և ինֆորմատիկա և տեղեկատվահաղորդակցական հիմունքներ առարկաների ատեստավորման վկայականը կամ դրան համապատասխան տեղեկանքը (սահմանված ներքին շեմով՝ բալային գնահատմամբ),
3) ընտրված մասնագիտությամբ հրատարակված առնվազն մեկ գիտական աշխատանքի պատճենը կամ գիտական ռեֆերատ՝ առնվազն 20 տպագրական էջի սահմաններում,

The Armenian Genocide Museum-Institute announces admissions to Doctoral degree program (in-person) for the current academic year 2021-2022. This is in accordance with decision No. N 799-N of 20 May 2021 made by the Government of the Republic of Armenia and titled “On approving the places of admission to Doctoral degree programs and their distribution among the higher educational institutions and scientific organizations of the Republic of Armenia for the 2021-2022 academic year”.
Applications are being accepted from May 31 to June 28, 2021.
The relevant documents must be submitted to the AGMI Foundation, 8/8 Tsitsernakaberd Highway, Yerevan.
An application for admission to the Doctoral degree program must be submitted by the person concerned or an authorised individual to the head of this institution, with the following documents attached:
1) A copy of Bachelor’s and Master’s diplomas and their appendices. (For those who have received higher education in foreign countries, a document showing the adequacy of their education). The current year’s graduate-applicants may submit a relevant reference to the qualification level of their higher professional education instead of a diploma of higher education for this year, until a Master’s degree or specialist diploma is submitted.
2) Certificates or corresponding references (with an internal threshold set with a score) for a foreign language, informatics and information communication basics subject
3) A copy of at least one scientific work or scientific paper published of at least 20 printed pages in the candidate’s chosen field.