Հոկտեմբերի 10-12-ը պաշտոնական այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Սերբիայի Հանրապետության Նախագահ Տիմոսլավ Նիկոլիչը ՀՀ ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանի և ՀՑԹԻ տնօրեն Հայկ Դեմոյանի ուղեկցությամբ այցելեց Ծիծեռնակաբերդ՝ Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Սերբիայի Հանրապետության Նախագահը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ Եղեռնի զոհերի հուշարձանին, այնուհետև Սերբիայից ժամանած պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը:
Սերբիայի Նախագահը եղավ նաև Հիշողության պուրակում, որտեղ տնկեց արծաթափայլ եղևնի:
Նախագահ Տիմոսլավ Նիկոլիչը նաև գրառում կատարեց Հայոց ցեղասպանության թանգարանի պաշտոնական այցելությունների հուշամատյանում:

PRESIDENT OF THE SERB REPUBLIC TIMOSLAV NIKOLIC HONORED THE ARMENIAN INNOCENT VICTIMS’ MEMORY
Within the State visit to Armenia in October 10-12, President of the Serb Republic visited Tsitsernakaberd Memorial Complex. He was accompanied by RA Foreign Minister Edward Nalbandyan and the Director of AGMI Hayk Demoyan.
President Timoslav Nikolic laid a wreath at the Memorial of the Armenian Genocide victims, then members of the Serbian delegation laid flowers at the eternal fire by honoring the memory of the innocent victims with a moment of silence.
The Serbian president also visited the Memorial Alley and planted a fir there.
Serbian president Timoslav Nikolic has also left a note in the Commemoration Book of the Armenian Genocide Museum-Institute.