ԼԻՈՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏՆ ԱՅՑԵԼԵՑ ՀԱՅՈՑ ՑԵՂԱՍՊԱՆՈՒԹՅԱՆ ՀՈՒՇԱՀԱՄԱԼԻՐ ԵՎ ԹԱՆԳԱՐԱՆ
Պաշտոնական այցով մարտի 3-8-ը Երևանում գտնվող Ֆրանսիայի Լիոն քաղաքի քաղաքապետ Ժորժ Կեպենեկյանի գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ-ում Ֆրանսիայի արտակարգ ու լիազոր դեսպան Ջոնաթան Լաքոտի, Երևան քաղաքի ավագանու անդամների ուղեկցությամբ այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Լիոնի քաղաքապետը ծաղկեպսակ դրեց Մեծ եղեռնի զոհերի հուշարձանին, պատվիրակության անդամները ծաղիկներ խոնարհեցին Հայոց ցեղասպանության Սուրբ նահատակների հիշատակը հավերժացնող անմար կրակի մոտ:
Պատվիրակության անդամներն այցելեցին նաև Հայոց ցեղասպանության թանգարան, ծանոթացան ցուցադրությանը: Լիոն քաղաքապետ Ժորժ Կեպենեկյանը գրառում կատարեց թանգարանի Պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

МЭР ЛИОНА ПОСЕТИЛ МЕМОРИАЛ И МУЗЕЙ ГЕНОЦИДА АРМЯН
С 3 по 8 марта находящиеся с официальным визитом в Ереване делегация во главе с мэром французского города Лион Жоржем Кепенекяном в сопровождении чрезвычайного и полномочного посла Франции в РА Джонатана Лакота, а также членов Совета старейшин посетила мемориал Геноцида армян.
Мэр Лиона возложил венок к мемориалу Великой резни, затем члены делегации возложили цвету к вечному огню и минутой молчания почтили память святых мучеников. Гости посетили также музей Геноцида армян, ознакомились с экспозицией. Мэр Лиона Жорж Кепенекян оставил запись в памятной книге для почетных гостей.