ԳԵՎՈՐԳ ՎԱՐԴԱՆՅԱՆԻ ՀԱՐՑԱԶՐՈՒՅՑԸ` «ԱՄԵՐԻԿԱՅԻ ՀՈՒՆԱԿԱՆ ԻՆՍՏԻՏՈՒՏ»-Ի ՕՆԼԱՅՆ ՀԱՆԴԵՍԻՆ
Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրենի պաշտոնակատար Գևորգ Վարդանյանի հարցազրույցը տպագրվել է «Ամերիկայի հունական ինստիտուտ»-ի (American Hellenic Institute) օնլայն հանդեսում (AHI Policy Journal):
Կանադայի Զորյան ինստիտուտի գործադիր տնօրեն Ջորջ Շիրինյանին տված հարցազրույցը Հայոց ցեղասպանության համեմատական ուսումնասիրությունների` մասնավորապես հույների ցեղասպանության խնդրի շուրջ է:
«Ամերիկայի հունական ինստիտուտը» ԱՄՆ-ի ամենազդեցիկ հունական լոբբիստական կազմակերպություններից մեկն է: Հիմնվելով 1974 թ.` այն ակտիվ գործունեություն է ծավալում հույն-ամերիկյան հարաբերությունների, Կիպրոսի խնդրի, նաև ցեղասպանության ճանաչման ուղղությամբ: Նրա կողմից թողարկվող օնլայն հանդեսն ունի բավական մեծ լսարան ԱՄՆ հույների (և ոչ միայն) մշակութային, հասարակական և քաղաքական գործիչների շրջանում:

Интервью исполняющего обязанности директора Музея-института Геноцида армян Геворга Варданяна было опубликовано в онлайн журнале (AHI Policy Journal) «Греческого института Америки» (American Hellenic Institute).
Интервью, данное исполнительному директору института Зорян в Канаде Джорджу Шириняну, относится к сравнительным анализам Геноцида армян, в частности, к проблеме геноцида греков.
«Греческий институт Америки» является одним из самых влиятельных лоббированных греческих организаций США. Сформировавшись в 1974 г., ведет активную деятельность в направлении греко-американских отношений, проблемы Кипра, а также в деле признания геноцида. Публикуемый организацией онлайн журнал имеет довольно большую аудиторию в США среди греческих (и не только) культурных, общественных и политических деятелей.