ԵՐԵՎԱՆ ԺԱՄԱՆԱԾ ՊԱՏՎԻՐԱԿՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԸ ՀԱՐԳԱՆՔԻ ՏՈՒՐՔ ՄԱՏՈՒՑԵՑԻՆ
Հոկտեմբերի 21-ին մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված միջոցառումներին մասնակցելու նպատակով Երևան ժամանած տարբեր քաղաքների պատվիրակություններն այցելեցին Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Պատվիրակության անունից ծաղկեպսակ դրվեց Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը հավերժացնող հուշարձանին: Հյուրերը ծաղիկներ դրեցին Անմար կրակի մոտ և մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին Սուրբ նահատակների հիշատակը:
Այնուհետ պատվիրակության անդամներն եղան Հայոց ցեղասպանության թանգարանում, ծանոթացան ցուցադրությանը և գրառում կատարեցին թանգարանի պատվավոր հյուրերի հուշամատյանում:

Delegations from various cities that arrived in Yerevan to participate in the events dedicated to the 2800th anniversary of the foundation of Yerevan also visited the Armenian Genocide Memorial Complex on October 21.
On behalf of the Delegation a wreath was laid at the Memorial, and the members of delegation put flowers at the eternal fire honoring the memory of the innocent martyrs of the genocide.
The guests also visited the Armenian Genocide Museum, got acquainted with the exhibition, and after the tour they left a note in the Memory Book of the museum.