WITSA-Ի ՆԱԽԱԳԱՀ ԻՎՈՆ ՉԻՈՒՆ ՀԻՇՈՂՈՒԹՅԱՆ ՊՈՒՐԱԿՈՒՄ ԵՂԵՎՆԻ ՏՆԿԵՑ
Պաշտոնական այցով Երևանում գտնվող Համաշխարհային տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների ալյանսի (ՀՏՏԾԱ / WITSA) նախագահ տիկին Իվոն Չիուն և նրան ուղեկցող պատվիրակությունն այցելեց Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր: Հյուրերին ուղեկցեց և հուշահամալիրի կառուցման պատմությունը, հուշակոթողի խորհրդանշական իմաստը ներկայացրեց Հայոց ցեղասպանության թանգարան-ինստիտուտի տնօրեն Հարություն Մարությանը:
Պատվիրակության անդամները ծաղիկներ դրեցին անմար կրակի մոտ և լռությամբ հարգեցին անմեղ զոհերի հիշատակը, այնուհետև շրջայց արեցին Հիշողության պուրակում, որտեղ տիկին Չիուն տնկեց արծաթափայլ եղևնի:
Հյուրերն այցելեցին նաև թանգարան, ծանոթացան ցուցադրության հետ:
Համաշխարհային տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և ծառայությունների ալյանսը (ՀՏՏԾԱ / WITSA) համաշխարհային ՏՀՏ ոլորտի առաջատար կառույց է, որը հիմնադրվել է 1978թ.: Այն hանդիսանում է համաշխարհային տնտեսական աճի առանցքային ուժ, որին անդամակցում են համաշխարհային ՏՀՏ ոլորտի ասոցիացիաներ աշխարհի ավելի քան 80 երկրներից:

ПРЕЗИДЕНТ WITSA ИВОН ЧИУ ПОСАДИЛА ЕЛЬ В АЛЛЕЕ ПАМЯТИ
Находящаяся с официальным визитом в Ереване президент Всемирного альянса информационных технологий и услуг (ВАИТУ/WITSA) госпожа Ивон Чиу и сопровождающая делегация посетили мемориал Геноцида армян. Директор МИГА Арутюн Марутян представил гостям историю строительства мемориала и объяснил его символический смысл.
Члены делегации возложили цветы к вечному огню и минутой молчания почтили память жертв, затем прошли к Аллее памяти, где госпожа Чиу посадила серебристую ель.
Гости посетили также музей Геноцида армян, ознакомились с экспозицией. Всемирный альянс информационных технологий и услуг (ВАИТУ/WITSA), основанный в 1978 г., является ведущей структурой в области всемирных ИКТ. Он выступает в качестве ключевой силы всемирного экономического роста, членами которой являются всемирные ассоциации в области ИКТ из более чем 80 стран.