ՀՑԹԻ ԳԻՏԱՇԽԱՏՈՂՆԵՐԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑԻՆ ԳԻՏԱՉԱՓՈՒԹՅԱՆ ԽՆԴԻՐՆԵՐԻՆ ԱՌՆՉՎՈՂ ԱՄԱՌԱՅԻՆ ԴՊՐՈՑԻ
Scientometrics” ամառային դպրոցը, որի կազմակերպիչներից էր Գիտական տեղեկատվության վերլուծության և մոնիթորինգի կենտրոնի փոխտնօրեն, ՀՑԹԻ ավագ գիտաշխատող Էդիտա Գզոյանը, ով նաև հանդես եկավ առանձին դասախոսությամբ՝ հետևյալ խորագրով. «Գիտաչափությունը հումանիտար և հասարակական գիտություններում»:
Գիտաժողովին մասնակցեց նաև ՀՑԹԻ գիտաշխատող Շուշան Խաչատրյանը՝ ավարտին ստանալով մասնակցության հավաստագիր:
Գիտական տեղեկատվության և մոնիթորինգի կենտրոնի կազմակերպած հերթական ամառային դպրոցն անդրադարձավ գիտական էթիկային, գիտնականների/գիտաշխատողների՝ միջազգային ճանաչում ունեցող հանդեսներում տպագրվելուն, գիտության մեջ կատարվող զեղծարարություններին, գիտության չափման քանակական մեթոդներին և այլ հարցերի: Դասախոսություններով հանդես եկան գիտաչափության մասնագետներ Բելգիայից, Իտալիայից, Ռուսաստանից և Հայաստանից:

НАУЧНЫЕ СОТРУДНИКИ МИГА ПРИНЯЛИ УЧАСТИЕ В ЛЕТНЕЙ ШКОЛЕ, ИЗУЧАЮЩЕЙ ВОПРОСЫ НАУКОМЕТРИИ
Летняя школа Scientometrics была организована заместителем директора Центра анализа и мониторинга научной информации, старшим научным сотрудником МИГА Эдитой Гзоян, которая выступила с лекцией под заглавием: «Наукометрия в гуманитарных и общественных науках».
В научной конференции также приняла участие научный сотрудник МИГА Шушан Хачатрян, получившая в заключение сертификат участника.
Очередная летняя школа, организованная Центром анализа и мониторинга научной информации, обсудила задачи научной этики, публикацию статей ученых/научных сотрудников в имеющих международное признание изданиях, осуществляемые в науке фальсификации, количественные методы измерения науки и другие вопросы.